Navigace

Obsah

Blízké okolí

Osídlení v katastru  je doloženo již z mladší doby bronzové.V lese asi 1,5 km za vsí Hradišťany se nachází  slovanské hradiště z 10.-11.století o rozloze cca 2,3ha. Asi 200 m jihozápadně od reliktů hradiště byl objeven mohylovník o 12 mohylách.

Milovníky cykloturistiky jistě potěší cyklotrasa č.306, která tudy prochází a pokračuje do Kladrub a kláštera Teplá, dále katastr obcí protínají cyklostezky č.2270 a 2272.  Krásné jehličnaté lesy obklopující obce,  jsou poseté pevnůstkami, které byli součástí Československého opevnění z let 1936-1939 a jsou známy také mezi houbaři, neboť je zde přímo houbařský ráj.

Typy na výlet

 

Vyžití v okolí

Koupání

V létě se je možnost koupaní v 5km vzdáleném Hradci v bývalém lomu, který leží na kraji obce. Koupání v lomu je zdarma, funguje i kiosek s občerstvením.

Hipoturistika (turistika na koni)

V nedalekém Červeném mlýně (cca 3 km od Honezovic) máte možnost si zajezdit na koni. Hipoturistika se stala v současné době velmi oblíbenou činností.

Golf

Přibližně 5km od Honezovic se nachází. 18 jamkové golfové hřiště Alfredov,  patří mezi nejdelší v České republice.

Letní kino

V areálu stadionu v městě Stod je letní kino, ve kterém se  v letních měsících pravidelně promítá

 

Sporty

Areálu stadionu v městě Stod poskytuje kvalitní zázemí pro sportovce. V areálu se nachází krytá hala, venkovní hřiště s umělým povrchem, tenisová hřiště, volejbalová hřiště, fotbalové hřiště, běžecká dráha.